z Warszawy: 
LAPONIA - Kraina św. Mikołaja i Saamów 

Laponia - Kraina św. Mikołaja i Samów
oferta turystyczna

Zimowy wyjazd z pilotem do Rovaniemi. Odwiedziny u Świętego Mikołaja, poszukiwanie zorzy polarnej. Zakwaterowanie w hotelach 3*, wyżywienie, transfery, ubezpieczenie i kilka atrakcji (psie zaprzęgi, skutery śnieżne, renifery) do wyboru.

Zapraszamy do hotelu położonego w głębokim lapońskim lesie.
W samym sercu skalistej okolicy znajduje się ciche, idylliczne oraz przytulne miejsce.  Stanowi ono unikalne połączenie dziczy, spokoju oraz atrakcji o najwyższym standardzie. Jest jednym z tych miejsc, gdzie można poczuć niepowtarzalną atmosferę prawdziwej Laponii.

Winter in Lapland

TERMINY WYCIECZEK

CENA WYCIECZKI

w przygotowaniu

... PLN

w przygotowaniu

... PLN

Cena za 1 osobę wg programu
Dla grup zorganizowanych dopasujemy termin wedle życzenia

Realizujemy programy dla małych grup
Najmniejsze nawet 4-osobowe
O ofertę dla małej grupy zapytaj w naszym biurze


CENA ZAWIERA 
- opieka polskiego pilota
- noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
- 4 śniadania i 3 kolacje
- transfery w Finlandii
- zwiedzanie i bilety wstępu do atrakcji zawartych w programie 
- ubezpieczenie KL (30 000 EUR) i NNW (7 000 PLN) 

PRZELOT 
Przelot na trasie: Warszawa-Rovaniemi-Warszawa około 1200 PLN/os. 

EWENTUALNE DOPŁATY
Pokój jednoosobowy 500 PLN/os. (za wszystkie noce)

1 DZIEŃ 
Wylot z Polski i przylot do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ 
śniadanie w hotelu 
Po śniadaniu udajemy się do Arktikum - muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja, zlokalizowane w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum stanowi doskonały wstęp do „podboju” dalekiej północy. Poznajemy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy także piękno i zagadki Arktyki. Odwiedzający dowiadują się także o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można poleżeć pod modelem nieba, na którym swoisty spektakl odgrywa zorza polarna oraz odwiedzić lodową komnatę. Po wizycie w Arktikum, powrót do hotelu i czas wolny. Kolacja. 

Dla chętnych:
Nocne safari na skuterach śnieżnych
Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Wycieczka rozpoczyna się od transportu z hotelu do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem.
Po szkoleniu rozpoczyna się prawdziwa zabawa i szaleństwa na skuterach. W czasie jazdy przewidziane są postoje na podziwianie arktycznej przyrody oraz na ciepłe napoje i lekki posiłek przy ognisku.

Cena:  
500 PLN/os. - przy dwóch osobach podróżujących na skuterze  
710 PLN/os. - przy jednej osobie podróżującej na skuterze
Czas trwania: od 19:00 do 22:00

3 DZIEŃ
śniadanie w hotelu 
Po śniadaniu wyjazd do Wioski Świętego Mikołaja. Możliwość wysłania kartki z Koła Podbiegunowego, zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i szansa na zakupy pamiątek. Czas wolny w wiosce i powrót do hotelu. Kolacja. 

Wieczorem udajemy się na poszukiwanie zorzy polarnej. Samochód odbiera nas z hotelu i wyjeżdżamy na północ od Rovaniemi. Uciekając od miejskich świateł zwiększamy szanse na wypatrzenie zorzy polarnej. Ciepły napój przy ognisku, po czym krótki spacer w rakietach śnieżnych w poszukiwaniu zorzy. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ
śniadanie w hotelu. Czas wolny w mieście. Wieczorem kolacja.

Dla chętnych:
Wycieczka psimi zaprzęgami 
Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem w hotelu, po czym udajemy się do ośrodka psów husky. Tutaj odbywa się krótka lekcja instruktażowa na temat radzenia sobie z zaprzęgiem. Na saniach jedzie jedna lub dwie osoby, przy czym każda ma możliwość prowadzić zaprzęg. Przejazd trwa półtorej godziny. Na szlaku raz jesteś pasażerem, a raz kierującym zaprzęg, czyli maszerem. W czasie wycieczki organizowane są krótkie postoje na zdjęcia, podziwianie widoków lub ciepły napój. Odpowiednie ubranie i obuwie gwarantuje organizator. Zawarte jest ono w cenie safari.

Cena:
560 PLN/os. dorosła 
440 PLN/dziecko (pod opieką dorosłego)
Czas trwania: od 08:30 do 11:30 lub od 13:30 do 16:30

Dla chętnych: 
Reniferowe zaprzęgi 
Przejazd do parku reniferów, gdzie rozpoczyna się przejażdżka saniami ciągniętymi przez renifery. Przeprawa przez ośnieżony las do ośrodka, w którym przy ognisku przyrządzimy kiełbaski i napijemy się tradycyjnej fińskiej kawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na niebie zobaczymy zorzę polarną. Powrót na saniach do parku i samochodem do hotelu. 

Cena: 480 PLN/os. 
Czas trwania: od 19:00 do 21:30

5 DZIEŃ
śniadanie w hotelu 
Przejazd na lotnisko i wylot z Rovaniemi. Powrót do Polski. 
Zakończenie wycieczki

Zarezerwuj rejs - kliknij  TUTAJ
lub wyślij e-mail: rejsy@seatours.pl

Laponia zimowo z Warszawy

MAPA WYCIECZKI